fot. Pexels.com

Zadbany samochód świadczy o jego posiadaczu. Kierowcy dokładają wszelkich starań, aby ich pojazd prezentował się jak najlepiej. Co zrobić, żeby lakier samochodu prezentował się zjawiskowo? 

O czym należy pamiętać, aby zachować nieskazitelny lakier?

Lakier samochodu jest wrażliwy na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Dlatego musimy o niego dbać każdego dnia od momentu zakupu pojazdu. Pamiętaj, aby nie zostawiać samochodu w miejscach, gdzie narażony jest na ostre słońce. Najlepiej parkować tam, gdzie jest cień. Jeżeli na powłoce lakieru pojawią się różnego rodzaju zadrapania, odpryski lub wgniecenia – reaguj! Usuwaj od razu powstałe skazy, ponieważ w innym wypadku mogą przyczynić się do powstawania korozji, która rozciągnie się na cały pojazd. Kiedy kupujesz kosmetyki do pielęgnacji samochodu, zwracaj uwagę na to, aby pochodziły od zaufanych producentów. Ich oferta obfituje w dobrej jakości produkty, które na pewno nie przyczynią się do zniszczenia powłoki samochodu. 

Czystość karoserii – zacznij od podstaw

Pierwszym krokiem w pielęgnacji karoserii jest oczywiście mycie samochodu. Do tego celu można wykorzystać różnego rodzaju szampony. Podstawowy podział obejmuje szampony z woskiem i te bez jego dodatku. Należy dokładnie, krok po kroku oczyścić każdy zakamarek zewnętrza samochodu. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie myjki ciśnieniowej i aktywnej piany. Z tym połączeniem brud nie ma żadnych szans. Na koniec pojazd należy dokładnie opłukać i osuszyć.  

fot. Pexels.com

Woski – przegląd najlepszych propozycji

Drugim krokiem jest użycie wosku. Można go nakładać nie tylko na karoserię. Sprawdzą się również jako preparaty do czyszczenia felg i kół. Ich działanie polega na nabłyszczaniu powierzchni, nadawaniu im pięknego połysku i nieskazitelnego wyglądu. Jednak głównym zadaniem wosku jest ochrona, konserwacja i pielęgnacja. Pozostawiają na nawierzchniach powłokę hydrofobową, która nie absorbuje brudu i chroni przed czynnikami zewnętrznymi jak promieniowanie UV, sól drogowa, błoto itp. Co ciekawe, produkty do pielęgnacji wnętrza samochodu również zawierają w swoim składzie woski. Przejdźmy teraz do zestawienia najlepszych wosków

Soft99 Fusso Coat 12 Months 

To produkt, który doceniło brytyjskie czasopismo motoryzacyjne AutoExpress. Wosk ten opiera się na działaniu wosków syntetycznych – żywicach fluorowych. Dzięki nim na powierzchni samochodu powstaje odporna powłoka, która utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Jest to produkt dla osób, które mają jakiekolwiek doświadczenie w aplikacji wosków. Bywa on kłopotliwy w nakładaniu. Jednak jego działanie skraca czas mycia samochodu, zapewnia najwyższą odporność na przeciwności czynników zewnętrznych, a dodatkowo pozostawia nieskazitelny połysk

Collinite 476S Double Coat     

To wosk, który od lat utrzymuje swoją pozycję najlepszego produktu w tej kategorii. Po aplikacji karoseria zachowuje hydrofobową powłokę przez nawet 6 miesięcy. Do tego jest pełna blasku, połysku i dodatkowo chroni kolor przed promieniowaniem UV i innymi czynnikami. Jego aplikacja jest bardzo łatwa, a do tego produkt nie kosztuje dużo. To marka, która stawia na jakość, a nie marketing. 

fot. Pexels.com

AutoGlym High Definition Wax

To połączenie naturalnych składników, takich jak Carnauby i sztucznych polimerów, cząstek mikrokrystalicznych i naturalnych olejków. Wosk ten stanowi skuteczną ochronę przed kwaśnymi deszczami, promieniami słonecznymi i solą. Po aplikacji samochód zyskuje nie tylko ochronę lakieru, lecz także duży połysk – efekt lustra. To łatwy w aplikacji i wydajny produkt. Efekt utrzymuje się przez 6 miesięcy. 

Na rynku można znaleźć wiele wartych uwagi produktów. Warto co jakiś czas sprawdzać nowinki, jakie wypuszczają producenci. Ofertę wosków można przeglądać w internecie lub dobrze wyposażonym sklepie motoryzacyjnym.

Jeżeli chcesz nadać swojemu pojazdowi piękny zapach, sprawdź, jakie zapachy samochodowe znajdziesz na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here