fot. Pexels.com

Samochód to nie tylko zewnętrzna część, na którą każdy zwraca w pierwszej kolejności uwagę. Auto to również wnętrze, które jeśli jest odpowiednio wypielęgnowane, zapewnia przyjemną podróż. 

Dlaczego należy dbać o wnętrze samochodu?

Wiele osób bagatelizuje porządek w kabinie samochodu. Część kierowców nie dba o to, aby zapewnić należyty ład. Czasami jest to też trudne przez wzgląd na wykonywaną pracę lub posiadanie dzieci czy zwierząt. Czyste wnętrze odbija się jednak na zdrowiu ludzi, dlatego lepiej zadbać o to, aby pozbyć się wszelkich nieczystości. Resztki jedzenia, czy brud zalegający w zakamarkach może przeradzać się w szkodliwe grzyby, pleśnie i bakterie. Jeżeli nasza klimatyzacja i wywiewy również nie są odpowiednio pielęgnowane, stanowią wyzwanie dla naszego układu oddechowego. Zadbajmy o porządek, aby móc z czystym sercem pokonywać kolejne kilometry i zachować zdrowie.   

fot. Pexels.com

Jakie kosmetyki do wnętrza samochodu powinien mieć każdy kierowca? 

Oczywiście, że ważne jest, aby często myć samochód z użyciem szampon z woskiem lub bez. Każdy kierowca pamięta również o pielęgnacji felg i kół, ale jak zadbać o wnętrze samochodu? Przejdźmy do preparatów, jakie są niezbędne do utrzymania porządku w kabinie pojazdu.

Deska rozdzielcza 

Deska rozdzielcza narażona jest na wiele czynników, takich jak promienie UV, kwasy, ciepło i inne substancje, które przyczyniają się do jej zniszczenia. Z każdym mijającym rokiem jej stan będzie coraz gorszy. Jednak jeśli będziemy o nią dbać na bieżąco, zachowa swój pierwotny stan. Do czyszczenia kokpitu warto stosować różnego rodzaju aerozole. W zależności od wybranego produktu pozostawi on piękne matowe lub błyszczące wykończenie, a dodatkowo pozostawi świeży zapach. Jeżeli plastiki potrzebują głębszego oczyszczenia, można zaopatrzyć się w środki na bazie najlepszych wosków, które wnikają do głębokich zakamarków, wyciągając zabrudzenia, a pozostawiając zabezpieczoną i czystą powierzchnię. Do codziennego stosowania świetne są ściereczki uniwersalne, które są nasączone specjalnym preparatem czyszczącym.  

fot. Pexels.com

Tapicerka

Tapicerka jest narażona nie tylko na mechaniczne ścieranie. Lecz także zabrudzenia powstałe przez pozostałości po jedzeniu, błoto, dziecięce przybory do rysowania, czy nieczystości zwierząt. Przed przystąpieniem do czyszczenia, należy dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana nasza tapicerka. Nie każdy produkt będzie odpowiedni dla skóry lub weluru. Na rynku znajdziemy wiele balsamów lub pianek do czyszczenia. Na poważniejsze plamy, można zastosować odplamiacz, a w przypadku podróży z pupilami, na pewno przyda się neutralizator zapachów. 

Klimatyzacja

Klimatyzacja i nawiewy, choć często pomijane, są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Raz na jakiś czas, warto zastosować środek do odgrzybiania i dezynfekcji klimatyzacji, a na co dzień stosować preparaty do nawiewów w formie sprayu lub zawieszek, które dodatkową pięknie pachną. Nie można również zapomnieć o dokładnym zbieraniu kurzu szmatką. 

Wyświetlacze

W samochodach pojawia się coraz więcej wyświetlaczy. Dlatego należy zadbać również o ich czystość. Poza tym, że z odciskami palców nie prezentują się estetycznie, to na ich powierzchni mogą mnożyć się bakterie. Warto do ich oczyszczenia stosować specjalne preparaty do ekranów LCD. Należy jednak pamiętać, aby wybierać do ich przecierania miękką ściereczkę, np. z mikrofibry, aby nie pozostawić zarysowań.   

Aby w samochodzie zawsze rozchodził się piękny zapach, watro skorzystać z zapachów samochodowych w postaci zawieszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here