fot. Pexels.com

Zdrowy i lśniący uśmiech to marzenie wielu osób, jednak profesjonalne wybielanie w salonie może sporo kosztować. Przez to często decydujemy się na wykorzystanie domowych sposobów, takich jak węgiel – czy warto?

Węgiel aktywny – w jaki sposób działa?

Liczne nawyki, niekoniecznie zdrowe, mogą doprowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień na naszych zębach. Niektórym mogą one nie przeszkadzać, jednak większości z nas zależeć będzie na ich zlikwidowaniu. Chcąc zaoszczędzić trochę pieniędzy, stawiamy na domowe sposoby radzenia sobie z przebarwieniami, wśród nich najpopularniejszą jest mycie zębów węglem aktywnym. Wiele osób decyduje się na to zwłaszcza w ostatnich czasach, gdyż węgiel może być odpowiedzią na pytanie jak dbać o zęby w dobie pandemii. Jego regularne stosowanie ma doprowadzić do zminimalizowania osadów, które powstają na zębach wskutek częstego picia kawy, herbaty, czerwonego wina czy palenia papierosów. 

fot. Pexels.com

W jaki sposób stosować węgiel aktywny?

Węgiel aktywny jest uważany za jeden ze sposobów na biały oraz lśniący uśmiech, który możemy sobie zapewnić w domowych warunkach. Produkt ten dostępny jest w każdej aptece, a koszt jednego opakowania zazwyczaj nie przekracza ceny 5 złotych. Dostać go możemy w postaci tabletek lub kapsułek. Na obecnym rynku znaleźć możemy również liczne pasty do zębów, które w swoim składzie zawierają węgiel aktywny. Ich ceny jednak znacznie przewyższają koszty, które ponieść możemy, samemu przygotowując pastę z węgla aktywnego. Do jej powstania potrzebujemy właśnie węgiel, który najlepiej zakupić w formie kapsułek oraz olej kokosowy. Jego ewentualnym zamiennikiem może zostać woda. Następnie jedną łyżeczkę wody lub oleju, należy wymieszać z węglem. Powstałą pastę można przechowywać szczelnie zamkniętą w lodówce lub innym chłodnym miejscu. 

fot. Pexels.com

Czy pastą z węgla aktywnego powinno się myć zęby?

Mycie zębów przy pomocy pasty z węglem aktywnym może nieść za sobą liczne kontrowersje. Wiele osób skarży się na późniejszą nadwrażliwość, która pojawia się wskutek mycia zębów pastą z węglem aktywnym, lub porysowanie szkliwa. Jednak warto zaznaczyć, że jest to opinia wyłącznie części osób. Zatem można spróbować mycia zębów własnoręcznie przygotowaną pastą z węglem aktywnym. Mimo wszystko zdecydowanie częściej polecanym sposobem na wybielanie jest naniesienie pasty na zęby oraz pozostawienie jej przez średnio 3-4 minuty na zębach. Następnie dokładne wypłukanie jej z jamy ustnej oraz umycie zębów już zwykłą pastą. 

Pasta z węglem aktywnym – czy warto jej używać?

Stosowanie pasty zawierającej węgiel aktywny, zwłaszcza pasty, którą przygotowujemy samodzielnie, posiada zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Warto jednak podkreślić, że temat pasty z węglem aktywnym nie został dokładnie zbadany przez specjalistów, stąd powstałe kontrowersje. Wiele osób uważa, że stosowanie takiej pasty przynosi oczekiwane rezultaty, zęby staja się bielsze oraz bardziej lśniące.

Z drugiej jednak strony usłyszeć można głosy, które mówią o zerowych efektach, a nawet pojawieniu się negatywnych skutków. Takich jak nadwrażliwość czy porysowane szkliwo. Każdy z nas posiada jednak odmienny organizm, który różnie może reagować na wybrane czynniki, jeżeli zatem interesuje nas temat domowego wybielania zębów. Za pomocą węgla aktywnego, możemy zdecydować się na skorzystanie z niego. W przypadku pojawienia się komplikacji, przerwać kurację. Warto wspomnieć o tym, że o bielsze oraz zdrowsze zęby możemy walczyć. Stosując inne metody, takie jak wymiana szczoteczki do mycia zębów. Wiele osób z przyzwyczajenia oraz niskich kosztów, decyduje się na wybór szczoteczki zwykłej, manualnej.

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że może ona doprowadzić do nieprecyzyjnego czyszczenia zębów oraz pozostawiania w jamie ustnej. Wielu nieczystości, które mogą doprowadzić do pojawienia się stanów zapalnych, przebarwień, czy innych dolegliwości. Z tego powodu warto zdecydować się na wybór elektrycznej szczoteczki do zębów, a w szczególności szczoteczki sonicznej, która zadba o dokładne wyczyszczenie nie tylko zębów, ale całej jamy ustnej. Są one bardzo komfortowymi urządzeniami, łatwymi w obsłudze oraz o szerokim zakresie cenowym, dzięki czemu ich zakupu może dokonać każdy zainteresowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here