fot. Pexels.com

Elektryczne szczoteczki przeznaczone do mycia zębów, mogą znacząco wpłynąć na nasze zdrowie oraz higienę jamy ustnej. Ich wybór jest bardzo duży, dlatego przedstawiamy przegląd najlepszych szczoteczek.

Szczoteczki elektryczne – co warto o nich wiedzieć?

Szczoteczki elektryczne to urządzenia, które pomagają nam w codziennym dbaniu o odpowiednią higienę jamy ustnej. Ich zadaniem jest odpowiednie oczyszczanie wnętrza jamy ustnej, usuwanie bakterii, pojawiającego się na zębach osadu, przebarwień oraz innego rodzaju zabrudzeń. Pracę szczoteczek elektrycznych można wspierać na różne sposoby, między innymi poprzez mycie zębów węglem. Ich regularne oraz dokładne usuwanie ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. W przypadku, gdy niewystarczająco dbamy o higienę jamy ustnej, utrzymujące się zabrudzenia, mogą doprowadzić do pojawienia się poważniejszych schorzeń. Szczoteczki elektryczne są więc znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym zwykła szczoteczka manualna nie wystarcza. Pracują one poprzez wykorzystywanie ruchów rotacyjnych lub rotacyjno-pulsacyjnych, które pojawiają się z częstotliwością około 8 tysięcy na minutę. Wśród szczoteczek elektrycznych bardzo często wyróżnia się również szczoteczkę soniczną, która jednak różni się od elektrycznych, między innymi wykonywanymi ruchami oraz ich częstotliwością

fot. Pexels.com

Na co zwracać uwagę kupując szczoteczkę elektryczną?

Decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej, warto mieć na uwadze kilka bardzo istotnych zagadnień. Po pierwsze, dobrym wyborem będzie zakup u sprawdzonego producenta, który da nam gwarancję odpowiedniego wykonania, działania oraz żywotności urządzenia. Uwagę należy również zwrócić na dodatkowe funkcje szczoteczki elektrycznej, sposób jej ładowania, sposób pracy oraz częstotliwość wykonywanych ruchów. Duże znaczenie odegra również to, dla czyjego użytku szczoteczka ma zostać przeznaczona, bowiem szczoteczki dla dzieci są mniejsze oraz słabsze, przez co tańsze, niż szczoteczki elektryczne, które przeznaczone są dla osób dorosłych. Ze względu na te czynniki, ceny elektrycznych szczoteczek mogą znacznie różnić się od siebie, jednak warto przyjrzeć się im dokładniej, gdyż mogą stanowić odpowiedź na pytanie – jak dbać o zęby w dobie pandemii

fot. Pexels.com

Szczoteczki elektryczne – które modele są warte uwagi?

Wraz ze wzrostem popularności szczoteczek elektrycznych, wzrosła również ich dostępność na rynku. Znajdziemy je zarówno w wielu sklepach stacjonarnych, jak i tych prowadzonych za pomocą sieci internetowej. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych modeli szczoteczek elektrycznych.

  • Phillips Sonicare Easy Clean

To jedna z popularniejszych szczoteczek elektrycznych, dokładniej sonicznych. Jej wyjątkową zaletą jest to, że model ten jest bardzo prosty w obsłudze. Jego mechanizm jest bardzo prosty, przez co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń. Szczoteczka ta posiada jeden dokładny tryb czyszczący, który uruchamia się jednym przyciskiem

  • Sunstar Gum Powercare

To wyjątkowa szczoteczka elektryczna, która pomoże nam zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Wyróżnia się w głównej mierze tym, że dzięki swojej budowie jest bardzo delikatna. Sprawdzi się również wśród osób, które posiadają wrażliwą skórę wewnątrz jamy ustnej oraz dziąsła. Wyposażona została w odpowiedni program, który daje nam sygnał w przypadku, gdy zbyt mocno dociskamy szczoteczkę do zębów.

  • Braun Oral-B Vitality

To jedna z najpopularniejszych szczoteczek elektrycznych, którą bardzo często spotkać możemy na sklepowych półkach. Szczoteczka ta to urządzenie bardzo proste, które posiada jeden tryb mycia. Mimo to jest sprzętem bardzo skutecznym, o czym świadczyć może jej popularność. Jej konstrukcja ułatwia trzymanie szczoteczki w ręku, a ruchy rotacyjne dokładnie oczyszczają jamę ustną. Model ten sprawdzi się jako pierwsza szczoteczka elektryczna. Zaletą jest również jego niska cena.

  • Vitammy Luna

Jest szczoteczką soniczną, która sprawdzi się znakomicie nie tylko do codziennego użytku, ale również podczas podróży. Jest bardzo poręczna oraz lekka, dzięki czemu nie będzie utrudniać pakowania oraz podróży. Posiada specjalną funkcję spieniania pasty do zębów, która zwiększa dokładność podczas mycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here