fot. Pexels.com

Higiena jamy ustnej jest bardzo znaczącym elementem w życiu każdego człowieka, a zaniedbywana może doprowadzić do wielu przykrych konsekwencji. O odpowiednią higienę pomoże zadbać szczoteczka soniczna- co to jest?

Szczoteczka soniczna – czym właściwie jest?

Szczoteczka soniczna jest jednym z najnowszych wynalazków, który pomaga nam w codziennej higienie jamy ustnej. To nowoczesna szczoteczka służąca do mycia zębów oraz wnętrza jamy ustnej, której działanie opiera się na powstawaniu fal dźwiękowych. Ich pojawianie się służy do likwidowania bakterii, zanieczyszczeń oraz innych przebarwień, które znajdują się na naszych zębach oraz dziąsłach. Skuteczność szczoteczek sonicznych jest bardzo wysoka, dzięki czemu ich popularność w społeczeństwie nieustannie wzrasta. Główka szczoteczki sonicznej wykonuje od 30000 do 42000 ruchów na minutę, jest zatem skuteczniejsza od pozostałych rodzajów szczoteczek przeznaczonych do mycia zębów.

Czym różni się szczoteczka soniczna od szczoteczki elektrycznej?

Decydując się na zakup nowej szczoteczki, prawdopodobnie staniemy przed wyborem: szczoteczka elektryczna czy soniczna? Czym różnią się od siebie? 

Zarówno jedna, jak i druga należą do najnowszych modeli szczoteczek, chociaż elektryczna szczoteczka do zębów znana jest nam już od wielu długich lat. W ostatnim czasie nastąpił jednak wzrost zainteresowania tego rodzaju urządzeniami, które mogą nam znacznie pomóc w codziennych czynnościach, związanych z dbaniem o odpowiednią higienę jamy ustnej. Szczoteczki elektryczne są znacznie starszym wynalazkiem, a ich praca opiera się na wykonywaniu ruchów rotacyjnych lub rotacyjno-pulsacyjnych. W ciągu minuty może pojawić się jedynie do 8800 ruchów. Główna różnica polega zatem na sposobie działania, gdyż szczoteczki soniczne pracują za pomocą powstających fal dźwiękowych. Odmienna jest również ilość ruchów, których w przypadku sonicznej szczoteczki, jest znacznie więcej. 

fot. Pexels.com

W jaki sposób należy używać szczoteczki sonicznej do mycia zębów?

Szczoteczkę soniczną używamy tak jak elektryczną. Należy nałożyć na nią odpowiednią ilość pasty do zębów, zamoczyć w odrobienie wody, włączyć specjalnym przyciskiem oraz rozpocząć mycie zębów. Warto pamiętać o tym, że szczoteczka sama wykonuje najważniejsze ruchy, więc wystarczy jedynie przykładać ją do zębów. Po umyciu warto sprawdzić również poziom naładowania baterii, aby przygotować urządzenie do kolejnego mycia. Soniczna szczoteczka to jedna z najlepszych odpowiedzi na pytanie jak dbać o zęby w dobie pandemii. Sprawi bowiem, że nasza jama ustna wraz z zębami, będzie bardzo dokładnie oczyszczona, co zapobiegnie pojawianiu się licznych problemów zdrowotnych.

Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną?

Każdemu z nas zależy na własnym zdrowiu. Dbamy o odpowiedni stan naszego organizmu na wiele sposobów, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak stan naszej jamy ustnej wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Szczoteczka soniczna może okazać się zatem urządzeniem, które znacząco poprawi komfort naszego życia. Sprawi, że codzienne mycie zębów będzie nie tylko prostsze, ale również bardziej efektywne. Regularne korzystanie ze szczoteczki sonicznej może wpłynąć również na kolor naszych zębów. Dzięki wysokiej częstotliwości ruchów, urządzenie to znacznie dokładniej czyści nasze zęby, usuwając z nich liczne zabrudzenia, z którymi nie poradziłaby sobie szczoteczka manualna.

Mycie szczoteczką soniczną można dodatkowo wspomagać, stosując różne rozwiązania, takie jak mycie zębów węglem czy korzystanie ze specjalnych płynów do higieny jamy ustnej. Wynika z tego, że zakup szczoteczki sonicznej pociąga za sobą wyłącznie pozytywne konsekwencje, które wywierają pozytywny wpływ nie tylko na wysoki poziom higieny, ale również na wybielenie ich oraz zapobieganie namnażania się bakterii. 

fot. Pexels.com

Ile kosztują szczoteczki soniczne?

Ceny szczoteczek sonicznych mogą znacznie różnić się od siebie w zależności zwłaszcza od producenta. Warto pamiętać jednak o tym, aby decydować się na produkty sprawdzonych sprzedawców, gdyż dadzą nam oni gwarancję wysokiej jakości szczoteczek. Na ich cenę wpływać będą również dodatkowe funkcje. Niektóre modele dają możliwość łączenia się ze smartfonem za pomocą aplikacji, ustawiania wielu trybów oraz mocy. Na rynku znajdziemy jednak mniej rozbudowane modele. Z tego powodu ceny szczoteczek sonicznych mogą wahać się od 100 złotych do nawet kilkuset.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here