fot. Pexels.com

Lockdown wywrócił nasze życie do góry nogami. Wielu pracuje z domu, wielu narzeka przy tym na godzenie pracy z wychowaniem dziecka i na zbyt mało czasu dla dziecka. Jakiej pracy podjąć się podczas lockdownu, aby wszystko wróciło na dobre tory?

Zawody medyczne i opiekunowie osób starszych

Wielu zastanawia się, czy zestawienie pandemia a praca stacjonarna jest możliwe w aspekcie poszukiwania pracy. Jak to wygląda to w praktyce? Koronawirus przyniósł światu wiele złego, ale jeśli chodzi o pracę, to pojawiło się także wiele nowych możliwości. Lockdown sprawił, że niemal wszędzie brakuje personelu medycznego. Sytuacja ta spowodowała, że doszło do masowego wręcz zatrudniania nowych pracowników. Na początkowym etapie pandemii pracę w zawodzie mogły rozpoczynać także osoby, które jeszcze studiowały na ostatnim roku. Duże zapotrzebowanie na pracowników medycznych spowodowało, że obrony odbywały się w trybie ekspresowym. Największe zapotrzebowanie na personel medyczny jest oczywiście w szpitalach, ponieważ pandemia i wynikająca z niej kwarantanna niejednokrotnie przyczyniały się do tego, że SORy, oddziały szpitalne lub całe szpitale wyłączone były z przyjmowania pacjentów. Sytuacja była mocno utrudniona – przecież wypadki czy porody zdarzają się codziennie. Personel medyczny poszukiwany był także do domów opieki i było go na tyle mało, że rekrutowano tutaj także wolontariuszy. 

fot. Pexels.com

Copywriter i korepetytor

Zawód copywritera od lat mocno zyskuje na popularności. Copywriter zajmuje się pisaniem różnorodnych tekstów, które wykorzystywane są w reklamach, materiałach promocyjnych, katalogach czy stronach internetowych. Zajmuje się on także prowadzeniem blogów i stron internetowych, fanpegów, pozycjonowaniem stron internetowych czy korektą tekstów. Dlaczego jest to dobry zawód na okres pandemii i lockdown? Jeżeli obawiasz się kontaktów z innymi osobami, to praca w charakterze copywritera może być odpowiednia dla Ciebie. Najczęściej wykonuje się ją we własnym domu.Jeśli chodzi o pracę, którą można wykonywać w domu, to przy okazji lockdownu pojawił się popyt na zdalne korepetycje. Jedna ze stron oszczędza w tym przypadku sporo czasu na braku konieczności dojazdu. 

fot. Pexels.com

Magazynier i kurier

Lockdown przyczynił się do tego, że nasze zakupy przenieśliśmy masowo do internetu. To spowodowało, że dużo łatwiej jest obecnie o pracę dla magazynierów i kurierów. Dlaczego właśnie w tych zawodach? Sprzedaż przez internet powoduje, że potrzebne są spore powierzchnie magazynowe i osoby do ich obsługi. Kurierzy oczywiście dowożą wszystkie zamówienia pod wskazany adres. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak mocno zwielokrotniliśmy zakupy online. Przepełnione paczkomaty i i wypełnione po dachy samochody dostarczające paczki to już niemal standard. Niezwykle mocno było to zauważalne przed okresem świątecznym, gdy kupowaliśmy prezenty gwiazdkowe przez internet. 

Lockdown – jak szukać pracy?

Lockdown jest ciężkim czasem dla większości z nas. Nie bez powodu jednym z zawodów, który jest obecnie rozchwytywany jest psycholog. Jego usługi są w obecnej sytuacji nieocenione. Samo poszukiwanie pracy podczas pandemii przeniosło się niemal całkowicie do sieci. Rozmowy kwalifikacyjne często odbywają się online, aby zachować wymagany dystans społeczny. Z tego względu na popularności zyskują ogólnopolskie portale do poszukiwania pracy. Znalezienie jej często umożliwiają także portale społecznościowe i grupy, na których publikuje się ogłoszenia. Jeżeli znajdziesz nową pracę, możliwe jest, że będzie się ona odbywała w formie zdalnej. Tutaj niezbędne jest dobre planowanie. Zarządzanie czasem podczas pracy zdalnej ma kluczowe znaczenie dla dobrego jej przebiegu. Gdy już znajdziesz odpowiednią pracę, warto byś poświęcił trochę czasu na ogarnięcie własnego budżetu – ułatwieniem są tu aplikacje umożliwiające zarządzanie domowym budżetem. Nie dość, że usystematyzujesz wszystkie przychody i wydatki, to w prosty sposób zobaczysz, na co wydajesz zbyt duże kwoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here