fot. Pexels.com

Kupując pastę do zębów, warto wybrać produkt, który będzie przystosowany do tego, aby móc spełnić nasze wszelkie oczekiwania. Podpowiadamy jaką pastę warto wybrać, na co zwracać uwagę i dlaczego.

Pasta do zębów – jakie ma spełniać funkcje?

Czyste zęby to podstawa dbania o higienę jamy ustnej. Jest ona bardzo istotną kwestią, od której zależeć może nasz ogólny stan zdrowia. W obecnych czasach chcąc zakupić pastę do mycia zębów, zazwyczaj spotkamy się z ogromnym wyborem, który częściej stanowić może dla nas utrudnienie niż pomoc. Pasty do mycia zębów spełniać mogą wiele odmiennych funkcji, ich podstawową pozostaje jednak utrzymanie zębów oraz jamy ustnej w czystości, poprzez pozbycie się resztek jedzenia, przebarwień po napojach oraz wielu innych substancji. Oprócz tego pasty do zębów mogą posiadać szereg innych właściwości, które między innymi wybielają zęby, pomagają w zmaganiach z próchnicą, nadwrażliwością czy krwawieniem dziąseł.

Wybór jest zatem spory, dlatego przed jego dokonaniem, warto zastanowić się nad tym, czego konkretnie potrzebujemy. Tak jak szeroki jest wybór, również szerokie pozostają ramy związane z cenami past do zębów, przez co wiele osób decyduje się na samodzielne ich przygotowanie. Dużą popularnością w tym zakresie cieszy się mycie zębów węglem

fot. Pexels.com

Rodzaje past do zębów – który warto wybrać?

W zależności od naszego problemu oraz stanu naszych zębów powinniśmy wybierać odpowiednią pastę, która będzie mogła pomóc nam w zmaganiach o zdrowe zęby oraz jamę ustną. Wybór na obecnym rynku jest spory, dlatego, aby ułatwić sobie odpowiedni zakup, warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę, kupując konkretny rodzaj pasty do zębów. Jedną z podstaw jest wybór, pomiędzy słabszymi pastami dla dzieci oraz mocniejszymi, które przeznaczone są dla dorosłych, które pomogą dbać o zęby w czasie pandemii. Jest to jednak oczywistość, dlatego poniżej przedstawiamy pozostałe, najważniejsze informacje.

  • Pasta do zębów dla osób zmagających się z próchnicą

Jeżeli próchnica jest naszym zmartwieniem, warto zdecydować się na zakup specjalnej pasty, która pomoże nam w tych zmaganiach. Odpowiednim wyborem będzie produkt posiadający związki fluoru lub ksylitol, czyli substancje, które wnikają w szkliwo, wzmacniając zęby oraz chroniąc je przed szkodliwym działaniem bakterii. Jedną z past skuteczną w walce z próchnicą zębów, jest pasta firmy Elmex.

  • Pasta do zębów z nadwrażliwością

Nadwrażliwość zębów przyczynia się do częstego pojawiania się niekomfortowych sytuacji oraz bólu, niekiedy ciężkiego do zniesienia. Nadwrażliwość może dotyczyć temperatury oraz wielu innych bodźców. Bardzo często jest skutkiem wybielania zębów, które jednocześnie prowadzi do ich osłabienia. Dobrym wyborem będzie zakup w takim przypadku past „Sensitive”, czyli produktów, które dbają o odbudowę oraz wzmocnienie szkliwa. Jedną z polecanych jest pasta Sensodyne. 

  • Pasta do zębów pomagająca przy krwawiących dziąsłach

Krwawiące dziąsła zazwyczaj wiążą się z dużym bólem, obrzękami oraz niskim poczuciem komfortu. Jednym ze sposobów na walkę z nimi, jest stosowanie odpowiedniej pasty do zębów. Wskazane jest, aby posiadała ona w swoim składzie substancje ziołowe, które złagodzą ból oraz zapobiegną powstawaniu stanów zapalnych. Jedną w polecanych past do zębów w takich przypadkach, jest pasta Parodontax. 

fot. Pexels.com

Jakie pasty wybielające stosować?

Nasz problem związany z zębami czy ogólnie jamą ustną, nie musi wiązać się bezpośrednio z bólem. Dotyczyć może również niechcianych przebarwień, które najczęściej powstają na skutek częstego picia kawy, herbaty, wina czy palenia papierosów. Z tego powodu wiele osób decyduje się na stosowanie past wybielających, których wybór na obecnym rynku jest ogromny. Jedną z popularniejszych oraz najczęściej polecanych, z pewnością pozostaje pasta – SEYSSO Carbon Black. Jeżeli zależy nam na oszczędności, warto wybrać pasty posiadające w swoim składzie węgiel aktywny. Jednak skuteczniejszym, a jednocześnie droższym pomysłem, będzie udanie się na zabieg wybielający do specjalisty. Jeśli jednak dążymy do wybielenia zębów w domowych warunkach. Warto postawić na zmianę szczoteczki do zębów, ponieważ jej rodzaj znacząco wpływa na poziom czyszczenia zębów. Dobrym wyborem będzie zatem elektryczna szczoteczka do zębów lub szczoteczka soniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here