fot. Pexels.com

Obecnie platformy streamingowe stały się naprawdę poważną konkurencją dla klasycznej telewizji. Nie tylko wygrywają jeśli chodzi o treści, ale także o cały model funkcjonowania. Na Netflixie czy HBO w dowolny czasie możemy zatrzymać film, cofnąć do ulubionego fragmentu lub zmienić na inny, jeśli stwierdzimy, że nie warto się dalej w niego angażować. Przedstawiamy nowości, które już niedługo znajdą się na popularnych serwisach VOD.

Niezależnie od tego, czy jesteś wyznawcą Netflixa, czy wolisz HBO, a może całkowicie wychodzisz poza te ramy i korzystasz jedynie z Amazon Prime? To naprawdę nieważne. Każda z tym platform oferuje swoje indywidualne oferty programowe, które cechują się najwyższą jakością, o czym świadczy ilość nominacji do kluczowych nagród filmowych i serialowych. 

Serwisy VOD swoją ogromną popularność zawdzięczają nie tylko filmom i serialom wysokiej jakości, które ogląda się na wstrzymanym oddechu, ale przede wszystkim, ze względu na swoją funkcjonalność. Łatwy interfejs i dopracowana wyszukiwarka bardzo ułatwiają poruszanie się po stronie i znalezienie pożądanych pozycji. Poza tym wydanie równowartości biletu do kina na miesięczny dostęp to przewaga serwisów VOD, zdecydowanie działa na korzyść tych drugich.

Chociaż pandemia znacznie wpłynęła na tworzenie filmów i seriali. Większość aktywnych produkcji musiała zostać zawieszona, ze względu na kolejne zakażenia aktorów i aktorek. Niemniej wreszcie nadeszła pora, aby przedstawić nadchodzące nowości. 

fot. Pexels

Nowości na Netflixie

Netflix obecnie przoduje w serwisach streamingowych. Jako pierwszy wybił się na popularności takimi hitami, jak “Stranger Things”, “Dom z papieru”, czy “Orange is the new Black”. Od kilku lat jego popularność nie spada, a wręcz wciąż pobija rekordy w produkcjach nominowanych do Złotych Globów, czy Oskara.

Netflixowe propozycje na zimowe wieczory to przede wszystkim autorskie filmy i wciągające seriale. Niedawno na platformę wjechała długo zapowiadana nowość “Plemiona Europy” autorstwa tych samych osób, odpowiedzialnych za hitowy “Dark”. Nowy serial science-fiction opowiada o przyszłości Europy, która po upadła po wojnie między USA a Chinami. W miejsce znanych nam państw powstały niezwiązane ze sobą plemiona, które walczą o dominację.

Warto także czekać na polski film “Pan T.” z Pawłem Wilczakiem w roli głównej, który opowie o powojennej Warszawie w 1953 roku. “Zaginione królestwo piratów” to serial dla wszystkich fanów “Piratów z Karaibów”, opowiadający o przygodach życia na otwartym morzu.

Na Netflixie znajdziemy również dużo bajek dla dzieci, które świetnie wypełnią czas najmłodszym. Ta platforma posiada specjalny segment dedykowany dzieciom. 

fot. Pexels

Nowości na HBO GO

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszy się również platforma HBO, która jest w czołówce serwisów VOD. Znajdziemy na niej takie klasyki stacji jak “Seks w wielkim mieście”, czy popularną odpowiedź na “Grę o tron”, czyli “Westworld”. 

W ostatnim czasie ta telewizja online wzbogaciła się o produkcje dotyczące superbohaterów. Znajdziemy tam “Jokera”, w którego oskarową rolę wcielił się Joaquin Phoenix, a także “Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” z tytułową rolą Margot Robbie. Niedługo swoją premierę na HBO będzie miał film z Gal Gadot “Wonder Woman 1984”. Stanowi on kontynuację kasowego hitu o królewnie amazonek.

Dużą kontrowersję stanowi wychodzący właśnie dokument “Allen kontra Farrow”, w którym poznajemy historię tragicznego rozstania Mii Farrow z reżyserem Woodym Allenem, którego aktorka oskarża o molestowanie własnych dzieci. Serwisy VOD często odświeżają znane klasyki, HBO nie odstaje tutaj i niedługo na platformę zawita serial “My, dzieci z dworca Zoo”, na podstawie kultowej książki.

Nowości na Amazon Prime Video

Rosnącą popularnością cieszy się w naszym kraju również Amazon Prime Video. Ten Serwis VOD ma w swojej ofercie ciekawa, zagraniczne produkcje, które trudno znaleźć w innym miejscu.

Na tej platformie streamingowej warto poczekać na hiszpański serial o trudnej młodzieży “El Internado: Las Cumbres”. Ciekawą nowością jest też film “Bliss” z główną rolą Salmy Hayek i Owena Wilsona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here