fot. Pexels.com

Zima nie odpuszcza, a długie wieczory wciąż niemiłosiernie się przedłużają. Zwłaszcza czas pandemii i okres powszechnego lockdownu dał nam odczuć skutki zamknięcia. Na szczęście mamy na to receptę! Nic tak nie poprawia humoru jak dobry seans filmowy, we własnej sypialni! Specjalnie dla Was sprawdziliśmy najlepsze netflixowe propozycje na zimowe wieczory

Pandemia koronawirusa dała wszystkim w kość. Musieliśmy zamknąć się w domach, znacznie ograniczyć spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Zostały zamknięte instytucje kultury – nie możemy wyjść do muzeum, teatru, czy nawet kina. Każda rozgrywka została nam odebrana, a w końcu nie samą pracą żyje człowiek.

Na szczęście obecnie wiele rzeczy możemy zrobić sami w domu. Urządzenie turnieju gier – nie ważne czy klasycznej planszówki, czy rozgrywki na najnowszej konsoli, rozmowa na Skype ze znajomymi, czy właśnie urządzenie maratonu filmowego lub serialowego. Żeby pomóc w tym ostatnim, zebraliśmy kilka pozycji, które spodobają się nawet najbardziej wybrednym filmoznawcą. Netflixowe propozycje na zimowe wieczory to niekończąca się wycieczka po wszystkich gatunkach filmowych, jakie istnieją. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie, także bajki dla dzieci, których nie brakuje na tym serwisie. 

fot. Pexels

Filmy na romantyczny wieczór

Na platformach streamingowych znajduje się coraz więcej wartościowych, ambitnych  produkcji. Wszystko ze względu na to, że ich popularność cały czas rośnie, a dzięki temu zwiększają się ich przychody, co pozwala na tworzenie autorskich, oryginalnych produkcji. Coraz częściej przewijają się one do mainstreamu i zyskują ogromną popularność. Wystarczy spojrzeć na czołowe nagrody filmowe – znajdziemy w nich coraz więcej pozycji autorskich serwisów VOD. Netflixowe propozycje na zimowe wieczory to nie tylko proste kino, ale również wartościowe, nagradzane pozycje.

Z pewnością na wieczór we dwoje warto wyróżnić tegoroczny film “Malcolm & Marie”. Ten wzruszający dramat, z młodą Zendayą w roli głównej z pewnością wzruszy i przejmie do głębi. Warto także obejrzeć trzymający w napięciu film “O wszystko zadbam”. To także jedna z najnowszych produkcji Netflixa, który sprawi, że każda dziewczyna będzie mogła wtulić się bardziej w ramiona drugiej połówki. Jeśli szukasz czegoś lżejszego polecamy “Jak romantycznie”, czyli satyryczną komedię, nie do końca o romantycznej miłości.

Na spotkanie w babskim gronie

Spotkania w damskim gronie często łączą się z oglądaniem przyjemnych komedii romantycznych lub filmów z silną, kobiecą postacią, która sprawia, że z ekranu płynie dobra, pozytywne przesłanie. Przewaga serwisów VOD polega na tym, że zawsze możemy wybrać akurat taką pozycję, na którą mamy ochotę, a jeśli film lub serial nam nie odpowiada, możemy szybko zmienić na coś innego, nie marnując czasu i dodatkowych pieniędzy.

Netflixowe propozycje na zimowe wieczory dla grona przyjaciółek to przede wszystkim trylogia “Do wszystkich chłopców, których kiedyś kochałam” to lekkie kino, idealnie sprawdzi się na wieczorne pogaduchy przy winie. Można także sprawdzić polską propozycje na Netflixie “Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” z Julią Wieniawą. Świetną propozycją będzie także “Bal” z gwiazdorską obsadą – Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden. Po “Mamma Mia” to kolejna pozycja ze śpiewającą Meryl Streep, której nie można przegapić. 

fot. Pexels

Dla fanów mocnych wrażeń

Coraz bardziej popularne stają się filmy i seriale o tematyce science-fiction. Telewizja online dostarcza nam wrażeń, o których moglibyśmy do tej pory jedynie pomarzyć. Zwłaszcza podczas pandemii i powszechnego zamknięcia na czasie stały się produkcje, które starają się przewidzieć naszą przyszłość. Wśród netflixowych propozycji na zimowe wieczory nie może zabraknąć “Plemion Europy”, nowego serialu, który stara się przewidzieć przyszłość gatunku ludzkiego. Warto także obejrzeć dokument “Dylemat społeczny”, ukazujący skutki zaangażowania się w media społecznościowe i internet.

Ponadto na Netflixie znajdziecie świetne filmy na licencji oraz wybitne dokumenty, które przybliżają nam świat. Z pewnością netflixowe propozycje na zimowe wieczory szybko się nie skończą, a wręcz może zabraknąć czasu, żeby obejrzeć wszystkie ważne pozycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here