fot. Pexels.com

Dzieci są bardzo ważnymi odbiorcami i to nie tylko z punktu widzenia serwisów VOD. Rynek bajek dla dzieci i produkcji dla najmłodszych jest naprawdę duży i z roku na rok się powiększa. To bardzo ważne, aby dzieci nie czuły się pokrzywdzone i w rozsądnych granicach czasu mogły oglądać ulubione bajki. Podpowiadamy, gdzie znaleźć bajki dla dzieci i które serwisy VOD mają najlepsze oferty dla najmłodszych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci są bardzo ważnym elementem rynku i z tego punktu widzenia traktowane są jako dojrzały, pełnoprawny konsument. Dlatego bajki dla dzieci coraz częściej pojawiają się na platformach streamingowych, żeby można się było cieszyć oglądaniem z całą rodziną.

W końcu kto nie lubi zasiąść przed telewizorem z dziećmi i dać się wciągnąć w świat disneyowskiej magii? Bajki dla dzieci to świetna rozrywka dla całej rodziny, a wspólne oglądanie umacnia więzi z dzieckiem. Obecnie w internecie mamy wiele ofert ze strony platform streamingowych, które ściągają się w przedstawieniu nam coraz lepszej oferty. 

fot. Pexels.com

Bajki na Netflixie

Każda osoba, która chociaż przez chwilę była posiadaczem konta na Netflixie, wie, że ta platforma oferuje cały kanał, dedykowany dla najmłodszych. Jest on stworzony specjalnie dla dzieci, żeby miały przestrzeń na oglądanie swoim ulubionych filmów i seriali. Poza tym dzieci są bezpieczne od niewłaściwych treści, które mogą znaleźć się na tradycyjnym kanale, a dorośli nie muszą szukać ulubionych produkcji, przedzierając się przez bajki dla dzieci.

Netflixowych propozycji na zimowe wieczory, jeśli chodzi o bajki dla dzieci i filmy familijne jest naprawdę dużo. To prawdziwa gratka dla fanów anime, którzy znajdą tutaj wiele filmów z japońskiego studia Ghibli. Wśród nich znajdziemy “Ruchomy zamek Hauru”, “W krainie bogów (Spirited away)”, “Księżniczka Mononoke”, czy “Mój przyjaciel Totoro”. To świetne bajki dla dzieci, które są niezwykle kolorowe, mają piękną kreskę i są odpowiednie, nawet dla najmłodszych.

Poza tym Netflix podobnie jak inne serwisy VOD oferuje wiele filmów familijnych, które można oglądać z całą rodziną. Znajdziemy tutaj najnowsze produkcje europejskie, takie jak film o Enoli Holmes, młodszej siostrze Sherlocka oraz klasyczne filmy z lat 80. i 90. Dzięki temu będziemy mogli wprowadzić nasze pociechy do świata, w którym sami żyliśmy za młodych lat i pokazać im produkcje, które kilka dekad temu były dla nas bardzo ważne. Może powrót do “E. T”, “Uwolnić orkę”, czy “Pogromców duchów”? 

fot. Pexels.com

Bajki na HBO

To kolejna platforma streamingowa, która zapewnia dostęp do rozrywki nawet swoim najmłodszym widzom. Podobnie jak Netflix – również posiada ofertę dedykowaną dzieciom, Znajdziemy w niej wiele filmów, podzielonych na kategorie. Coś dla siebie znajdą zarówno starszaki, jak i najmłodsi widzowie, wrażliwi na treści pokazywane w bajkach dla dzieci.

Co ciekawe – na HBO Go znajdziemy wiele pozycji, wyjętych wprost z kanału Disney Channel. Wśród nich są kultowe seriale animowane, czyli “Niesamowity świat Gumballa”, “Między nami misiami”, “Młodzi Tytani: Akcja!”, czy “Pora na przygodę”.

Kategorie są podzielone na takie produkcje, które są edukacyjne, zabawne, o zwierzętach, superbohaterach i fantasy. Przewaga serwisów VOD polega na tym, że w każdej chwili możemy sięgnąć po ulubioną bajkę naszego dziecka, co pozwoli nam na ominięcie krzyków, kłótni i trudnego wyboru tego, co można obejrzeć.

Telewizja online

Jeśli chcemy, poszukujemy ulubionego kanału telewizyjnego z bajkami dla dzieci, możemy sprawdzić, czy znajduje się w jakieś ofercie telewizji online. Polega ona na streamowaniu kanałów telewizyjnych w internecie. Obecnie największą ofertę wśród tego typu usług oferuje WP Pilot.

Niestety minusem tego rodzaju telewizji jest to, że w przeciwieństwie do platform streamingowych. Nie można w nich wybrać rodzaju treści, które chcemy w danym momencie oglądać. Chociaż kanały telewizyjne dostępne są do oglądania w internecie. Wciąż musimy dostosować się do programu dnia, czyli oglądać akurat te rzeczy, które są emitowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here