Jak wybrać fotelik samochodowy

Zakup fotelika samochodowego to niezbędny wydatek dla każdego rodzica. Fotelik zapewnia maluchowi najwyższe bezpieczeństwo podczas podróży. Jak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zadaniem fotelika samochodowego jest ochrona malucha w razie ewentualnych kolizji. O poziomie bezpieczeństwa decyduje jakość wykonania oraz zastosowane systemy ochrony – np. system ochrony bocznej. Zanim producent dopuści fotelik do sprzedaży, powinien poddać go odpowiednim testom zderzeniowym przeprowadzonym w warunkach laboratoryjnych przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu oraz dokładnych przyrządów pomiarowych. Wśród najpopularniejszych crashtestów wymienimy niemiecki ADAC i szwedzki Test Plus (przeznaczony dla fotelików typu RWF).

Zapewnij dziecku najwyższy komfort

Nie mniej ważny, co bezpieczeństwo, jest komfort dziecka podczas podróży. Już sama jazda samochodem jest dla dzieci wyjątkowo męcząca. Siedzenie w niewygodnym foteliku tylko potęguje nieprzyjemne odczucia. Aby zapewnić maluchowi najwyższą wygodę, warto zainwestować w porządny fotelik. Na komfort wpływa jakość wykorzystanych materiałów oraz dodatkowe funkcje, umożliwiające dopasowanie siedziska do ciała dziecka.

Foteliki dostępne na stronie https://www.kinderparadijse.pl/ wyposażono m.in. w ergonomiczne podłokietniki, regulowane zagłówki, a także pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości. W niektórych modelach dodatkowo znajdziemy miękką w dotyku wkładkę, która zapewnia podparcie dla kręgosłupa. Tapicerka z tkaniny na bazie lnu naturalnego również wpływa na komfort fotelików. 

To też ma znaczenie

Przy wyborze fotelika warto zwrócić uwagę na przedział wagowy. Dziecko powinno idealnie się w nim mieścić. Dla bezpiecznej i komfortowej jazdy żadne marginesy nie wchodzą w grę. 

Ważne, aby fotelik był łatwy w obsłudze dla rodzica. Co więcej, powinien pasować do samochodu. Zewnętrzna część fotelika musi przylegać płasko do tylnej kanapy auta. To zapewni mu pełną stabilność.

Inne ważne aspekty przy wyborze fotelika samochodowego to:

  • odporność na zabrudzenia – małe dzieci mają magiczną zdolność do brudzenia wszystkiego, czego dotkną; łatwość czyszczenia tapicerki fotelika to must have,
  • sprawdzona marka – najlepsi producenci wykorzystują sprawdzone materiały, poddają swoje produkty licznym testom i zapewniają kilkuletnią gwarancję,
  • wyposażenie – np. zagłówek w kształcie litery V, który utrzymuje główkę dziecka w bezpiecznej strefie, 3- lub 5-punktowa uprząż bezpieczeństwa, czy też obrotowa baza, która ułatwia zapinanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here