fot. Pexels.com

Zabawki z tworzyw sztucznych nie zawsze są bezpieczne. Z tego względu warto zainteresować się polskimi firmami, które produkują zabawki hand made.

Zalety zabawek hand made

Zabawki hand made przypominają nam lalki i przytulanki z dawnych lat. To dobre skojarzenie. Polskie firmy zajmujące się produkcją zabawek hand made czerpią inspirację z dawnych akcesoriów dziecięcych.

Takie zabawki są ekologiczne i wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki temu mogą być używane przez dzieci, które mają różnego typu alergie. Wybierając zabawki z produkcji w manufakturze, nie musimy martwić się o szkodliwość wykorzystanych materiałów. Ponadto tego typu lalki czy przytulanki są bardzo oryginalne. Nasze dziecko będzie mogło się pochwalić niepowtarzalną zabawką! Poza przytulankami, firmy tego typu oferują między innymi puzzle. Niektóre oferują też akcesoria sensoryczne. Tego typu zabawki rozwiną najlepiej motorykę dziecka.

fot. Pexels.com

Polskie firmy produkujące zabawki hand made

Na polskim rynku znajdziemy kilka manufaktur i wiele osób indywidualnie wykonujących projekty zabawek tego typu. Jedną z popularniejszych firm jest Mamaville. Manufaktura oferuje nam produkty takie jak:

  • zabawki drewniane,
  • pluszaki,
  • lalki,
  • rowerki biegowe,
  • zabawki sensoryczne,
  • puzzle i układanki.

Ich produkty są wykonywane ręcznie, z najwyższą dbałością o szczegóły. Dlatego zamawiając tego typu zabawki, nie musimy martwić się o zbyt niską jakość. Wszystkie produkty są wykonywane tak, aby dzieci mogły cieszyć się oryginalnymi i bezpiecznymi przedmiotami.

Zabawki hand made oferuje też marka Mała Fabryczka. Opisują swoje produkty jako wykonywane z pasją i sercem. Na ich stronie internetowej można znaleźć produkty takie jak przytulanki, puzzle 3D i suche baseny.Oferują też ubranka i ozdoby do włosów dla dzieci. Te produkty również są wykonywane ręcznie.

Warto też rozważyć wykonanie zabawek hand made w domu. To może być świetna zabawa dla całej rodziny! Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest czas spędzony na wspólnym majsterkowaniu z dzieckiem. Inspiracją do takiego przedsięwzięcia może być ranking top 10 ekologicznych zabawek.

fot. Pexels.com

Zabawki hand made: idealny prezent dla dziecka

Zabawki hand made to też świetna opcja na prezent dla każdego malucha.Niektóre polskie manufaktury mają w ofercie możliwość personalizacji lalki. Można upodobnić zabawkę do dziecka, które chcemy obdarować. Tym sposobem możemy sprawić maluchowi nie tylko świetną zabawkę, ale też pamiątkę na całe życie. 

Warto zwrócić też uwagę na fakt, że zabawki hand made są produkowane przez małe manufaktury i indywidualnych artystów. Dzięki zakupie ich produktów wspieramy polskie biznesy. Ten fakt stanowi ogromną zaletę samą w sobie, tym bardziej w okresie pandemii. Obecnie wiele polskich firm przechodzi kryzys. Z tego względu warto wspomóc rodzimą firmę, kupując dzieciom niepowtarzalne zabawki.

Zabawki hand made są nieco droższe niż te produkowane taśmowo. Warto jednak wiedzieć, że dzieci nie potrzebują dużej ilości zabawek. Lepiej zainwestować w jakość przyrządów do zabawy, niż w ich ilość.

Zabawki, które wspomagają rozwój Twojego dziecka

Zabawki hand made mogą wspomagać rozwój Twojego dziecka. W jaki sposób? 

Klocki i zabawki sensoryczne mogą pomóc w rozwoju wyobraźni i kreatywności. To bardzo ważny element procesu wychowawczego. Połączenia w mózgach małych dzieci są o wiele bardziej aktywne niż u dorosłych! To właśnie dlatego maluchy tak szybko się uczą. Badania wykazują, że 98% przedszkolaków dysponuje bardzo wysokim poziomem myślenia twórczego.Podobny wynik osiąga zaledwie… 2% absolwentów szkół średnich!Tak drastyczna różnica wynika nie tylko z wadliwego systemu edukacji. Rodzice zaniedbują umiejętności dzieci do twórczego myślenia. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci zachowały sprawność myślenia i mogły rozwijać swoją kreatywność, warto podsuwać im zabawki dla dzieci rozwijające wyobraźnię.

Interesującymi propozycjami takich zabawek hand made mogą być na przykład puzzle 3D. To opcja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Puzzle tego typu pozwalają im na rozwój motoryki w ruchach dłoni oraz ćwiczenie wyobraźni przestrzennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here