Wszystko, co musisz wiedzieć na temat rowerków biegowych

Nauczenie dziecka, jak pewnie i bezpiecznie jeździć na rowerze, to umiejętność, która niekoniecznie przychodzi naturalnie lub łatwo. Ok, są dzieci, które są w stanie po prostu pedałować w bardzo młodym wieku z bardzo niewielką pomocą lub radą rodziców, ale to są wartości odstające. Większość dzieci przechodzi proces uczenia się, który może zająć dni, tygodnie lub nawet miesiące. Faktem jest, że każde dziecko jest inne i uczy się w innym tempie.

Nauka jazdy na rowerze, a rower biegowy

Zasadniczo pomyślna nauka jazdy na rowerze polega na dobrej równowadze i koordynacji. Doprowadzenie dziecka do rozwoju tych obszarów jest kluczem do nauki szybkiej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Prawdopodobnie zapomniałeś, jak twoi rodzice nauczyli cię jeździć samodzielnie na dwóch kołach. Może nauczyłeś się jeździć na tradycyjnym rowerze z pedałami przy pomocy stabilizatorów (tzw. kółek treningowych). Jednak wielu ekspertów uważa, że rowery biegowe są znacznie skuteczniejsze niż stabilizatory w rozwijaniu równowagi i koordynacji u małych dzieci. Sprawdź: rower biegowy Strider.

W jakim wieku kupić dziecku rower biegowy Strider?

Rowery biegowe są zwykle przeznaczone dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 7 lat. Jeśli Twoje dziecko może chodzić, są szanse, że może korzystać z rowerka biegowego. Ponieważ rowery biegowe, takie jak rower biegowy Strider nie mają układu napędowego (pedały, korby itp.), znajdują się znacznie niżej nad ziemią i są dużo lżejsze niż tradycyjne rowery dziecięce. Ułatwia to małym dzieciom napędzanie i kierowanie rowerem.

Czy rower biegowy Strider naprawdę działa?

Rowery biegowe takie jak rower biegowy Strider, zazwyczaj dają dzieciom niezależność znacznie wcześniej niż tradycyjne rowery na pedały ze stabilizatorami — kółkami treningowymi. Ich prostota sprawia, że ​​ważą mniej niż zwykłe rowery i są łatwiejsze do manewrowania dla małych dzieci. Rowery biegowe są bardzo intuicyjne dla dzieci i zwykle po prostu dziecko chwyta rower i jedzie, bez instrukcji! Rezygnując z pedałowania, dzieci mogą skoncentrować się na bardziej skomplikowanej i umiejętności wyważania roweru.

Jak działa rower biegowy Strider?

Ponieważ rower biegowy Strider znajduje się nisko nad ziemią, dzieci dotykają ziemi stopami. Aby ruszyć do przodu, odbijają się od ziemi i zaczynają od chodzenia na rowerze, a następnie przechodzą do biegania, chodzenia i szybowania. Gdy jeżdżą samodzielnie, opanowują równowagę i są gotowe do rozpoczęcia pedałowania. Jednak nie ma pośpiechu, dzieci mogą jeździć na rowerze biegowym tak długo, jak chcą. Rowery biegowe uczą również dzieci prawidłowego kierowania, przechylając rower na bok, mając pewność, że stopy będą dalej dotykać ziemi, a wywrotka stanie się wtedy znacznie mniej możliwa.

Jak się jeździ na rowerku biegowym?

Rowery biegowe są naprawdę łatwe w prowadzeniu dla dzieci i często nie potrzebują nawet żadnych wskazówek, jak z nich korzystać. Aby jeździć na rowerze biegowym, dzieci siedzą na niskim siodełku, trzymając kierownicę. Następnie, aby poruszyć się do przodu, mogą chodzić, biegać, kroczyć lub szybować (z podniesionymi nogami), w zależności od ich pewności siebie i doświadczenia. Nawet mniejsze, bardziej nieśmiałe dzieci mogą zacząć na rowerze biegowym, stojąc nad ramą, przed siodełkiem i po prostu normalnie chodzić. Trzymając kierownicę i przyzwyczajając się do ciężaru i czucia roweru, ich koordynacja poprawi się i będą mogli przejść do jazdy w pozycji siedzącej.

Sprawdź ofertę rowerków biegowych na Active Kid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here