fot. Pexels.com

Bycie tatą wymaga od mężczyzny zmiany trybu życia i wzięcia na siebie dużej dawki odpowiedzialności. Na pomoc mogą przyjść… blogi o tacierzyństwie. 

Ojcowskie wsparcie

Jeszcze kilka lat temu bardzo mało mówiło się o tacierzyństwie. Większość obowiązków związanych z opieką nad dziećmi wykonywały mamy. Od jakiegoś czasu ojcowie są coraz bardziej aktywni, także w przestrzeni internetowej. Mężczyźni zaczynają głośno mówić o swoich perypetiach związanych z rodzicielstwem, sukcesach i porażkach. To bardzo dobry znak. Polscy mężczyźni przestają milczeć i uważać, że coś im “nie wypada”.

Wsparcie z męskiej perspektywy jest bardzo ważne zwłaszcza dla młodych ojców. Mężczyźni, którzy zostają ojcami bardzo wcześnie (między 18. a 23. rokiem życia), często są bardzo zagubieni. Takie uczucie nie omija oczywiście też starszych mężczyzn. Wiadomość o ojcostwie diametralnie zmienia życie każdego mężczyzny. 

Świeżo upieczony tata powinien zainteresować się sprawami związanymi z ciążą i połogiem partnerki. Pomagają w tym książki parentingowe dla młodego taty. Dzięki takim treściom każdy mężczyzna może skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę i wątpliwości z aktualną wiedzą naukową. 

Blogi tacierzyńskie to miejsca w sieci, gdzie mężczyźni mogą otrzymać wiele słów otuchy. Ojcowie opisujące swoje rodzicielskie perypetie podnieśli na duchu już niejednego młodego tatę. Na blogach o tacierzyństwie pojawiają się bardzo różne treści. Niektóre dotyczą spraw wychowawczych, inne mówią o codziennych perypetiach albo o zabawkach dla najmłodszych. W polskim internecie jest kilka wartych uwagi blogów tacierzyńskich. 

fot. Pexels.com

Najlepsze blogi o tacierzyństwie

Jakie blogi o tacierzyństwie warto czytać?

DAD HERO

Blog pod adresem dadhero.pl to portal lifestyle’owy dla ojców. To prawdziwe miejsce dla panów w sieci. Na blogu poruszane są treści zarówno w tematyce rodzicielstwa, związków, jak i kultury i nowych technologii. Portal należy do grupy natemat.pl.

BLOG OJCIEC

WItryna pod adresem blogojciec.pl to blog o tacierzyństwie prowadzony przez Kamila Nowaka. Kamil jest ojcem trójki dzieci. Bloga prowadzi od 2013 roku, dziś jest znanym w środowisku parentingowym autorytetem. Tworzy treści związane z odpowiedzialnym rodzicielstwem. Propaguje wychowanie bez krzyku i innych form agresji. Pisze zarówno o wychowaniu dzieci z perspektywy ojca, jak i o kulturze. W części bloga poświęconemu kulturze znajdziemy opinie na temat wielu form kultury przeznaczonych dla dzieci.

TATA W PRACY

Blog o tacierzyństwie pod adresem tatawpracy.pl to opowieść o perypetiach łączenia wychowania dzieci z pracą. Wpisy są celne i każdy rodzic z pewnością utożsamia się z większością z nich. Autor nie udaje ojca idealnego, pisze też o swoich słabościach, o radach jak radzić sobie z maluchami

fot. Pexels.com

Jak wspomóc partnerkę w czasie ciąży?

CIąża to nowa sytuacja nie tylko dla ojca. Przyszły tata powinien wspierać swoją partnerkę. W jaki sposób? Po pierwsze, warto podjąć wspólną decyzję na temat lekarza prowadzącego ciąże. Powinien to być zaufany specjalista. Najlepsza opcja to taka, w której kobieta będzie podczas ciąży pod opieką ginekologa, do którego chodziła wcześniej. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Jeśli twoja partnerka musi znaleźć lekarza do prowadzenia ciąży, powinieneś ją w tym wspomóc. Razem poczytajcie opinie i wybierzcie odpowiedniego specjalistę.

Warto też dbać o swoją partnerkę w czasie ciąży. Mężczyzna powinien pomagać kobiecie unikać stresu i przypominać o zdrowym trybie życia. To szczególnie ważne, jeśli to ciąża po 30-tce. Około 35. roku życia kobiety bardzo wzrasta ryzyko wad płodu. Z tego względu warto być blisko partnerki, aby wspomagać ją w ewentualnych wątpliwościach i problemach ciążowych.

W czasie ciąży warto też czytać treści ubogacające wiedzę razem z partnerką. Zaangażowany ojciec powinien sięgnąć po książki o rozwoju płodu. Dzięki temu łatwiej mu będzie zrozumieć, co dzieje się z organizmem partnerki. Poza tym już w czasie ciąży przyszli rodzice powinni zapoznać się z metodami wychowawczymi. Pomogą w tym książki dla młodych rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here