fot. Pexels.com

Dzień kobiet to święto, w którym chcemy uhonorować kobiety, ich wysiłek, który każdego dnia wkładają w swoje obowiązki, a także docenić ich wielkie serce, którym codziennie obejmują cały świat. Co sprawi im radość tego dnia? 

Jaki podarunek na dzień kobiet?

W historii dnia kobiet utarło się, że najlepszym prezentem dla kobiety są rajstopy i goździki. Tak było w latach 70. XX w. Co w XXI wieku uważane jest za prawdziwy prezent dla pań? 

Jeszcze przed wybraniem prezentu na dzień kobiet, warto pamiętać o tym, aby ładnie go opakować. Najlepiej w tym celu użyć papieru do pakowania prezentów lub torebki prezentowej. Dobrym pomysłem jest także ozdobne pudełko, w którym możemy umieścić różne drobiazgi. 

Najczęściej wręczanymi prezentami dla kobiet są obecnie czekoladki i kwiaty. Ale czy tylko takie upominki są najlepsze? Nie zapominajmy, że obdarowujemy kobiety w różnym wieku.

Co dla małej kobietki?

Dziewczynkom z pewnością spodobają się upominki takie jak lalki, domki dla lalek, kolorowe misie, czy zestawy, które pobudzają kreatywność. Może to być zestaw kredek, farb i innych akcesoriów do malowania lub tworzenia z modeliny albo masy solnej. Kiedy dziewczynka lubi aktywność fizyczną, może to być hulajnoga, rower albo rolki. Sprawdzą się również różnego rodzaju klocki i puzzle. Nie zapominajmy, że kobiety w każdym wieku lubią wyglądać dobrze, a dziewczynki szybko wyrastają ze swoich kreacji, dlatego pakiet ubrań na pewno je ucieszy. 

fot. Pexels.com

Co dla nastolatki?

Nastolatkowie szukają siebie i swojej osobowości, posiadają różne zainteresowania, dlatego można pomóc im w realizacji tych największych marzeń. Jeżeli dziewczyna lubi języki obce, na pewno spodoba jej się kurs językowy lub słownik albo inne pomoce do nauki. Kiedy nastolatka chce zostać artystką, można jej sprawić sztalugę i farby lub zainwestować w kurs artystyczny. Inne dziewczyny na pewno ucieszy kurs programowania lub akcesorium technologiczne takie jak smartwatch albo smartfon. Jeżeli nasza nastolatka jest bardzo zmienna, można po prostu dać jej kartę podarunkową, którą wykorzysta dowolnie w wybranym sklepie. 

fot. Pexels.com

Co dla dorosłej kobiety?

Najczęściej prezenty z okazji 8 marca wręcza się żonom i partnerkom. Jeżeli chcemy im zrobić prawdziwą niespodziankę na dzień kobiet, można zastanowić się nad zakupem samochodu. Ułatwi im przemieszczanie się i przyspieszy wykonywanie codziennych obowiązków. Jeżeli jednak nasz budżet nie jest tak rozbudowany, można pomyśleć o praktycznych prezentach takich jak akcesoria kuchenne, o których kobieta marzyła już jakiś czas. Z kolei, jeśli nasza partnerka narzeka na brak relaksu, można wręczyć jej zestaw domowego SPA lub zaprosić do prawdziwego SPA. Ostatnio wiele osób pokochało uprawę kwiatów doniczkowych, ziół i warzyw na swoich balkonach i domowych zaciszach, dlatego doskonałym pomysłem będzie zakup zestawu ogrodnika lub samej sadzonki, czy rośliny. Zauważa się także zainteresowanie rękodziełem, czyli haftowaniem, wyszywaniem i krawiectwem. Aby wesprzeć ukochaną osobę w jej pasji, można wręczyć jej maszynę do szycia lub inne akcesoria hafciarskie

Co dla starszej kobiety?

Oczywiście dzień kobiet to także obdarowywanie mam, teściowych i babć. Nie zapominajmy o nich w tym dniu. Dla części pań z tej grupy wiekowej na pewno sprawdzą się zestawy krzyżówek, sudoku i wykreślanek i to w dużych ilościach. Dla kobiet dbających o figurę dobrym prezentem będą kijki do nordic walkingu lub rower. Wszelkiego rodzaju książki kucharskie oraz przyrządy do gotowania również na pewno przypadną babciom do gustu. Jeżeli istnieje taka możliwość, panie z chęcią wybiorą się na kurs gotowania lub rękodzieła organizowanego w okolicy. Największą niespodzianką oczywiście będzie wspólny wyjazd w jakieś piękne miejsce lub jednodniowy wypad na uroczysty obiad albo kolację z bliskimi.  

Jeżeli nie lubisz nudy, sprawdź, jakie nietypowe prezenty na dzień kobiet możesz sprawić swoim ukochanym paniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here