łóżeczka niemowlęce

W czasie oczekiwania na narodziny dziecka przychodzi moment, w którym trzeba skompletować dla niego odpowiednią wyprawkę. Z pewnością każdy rodzic zachwyca się pięknymi dodatkami i akcesoriami, w ślicznych kolorach i wzorach. Kolorystyka jest ważna, aby maluszek czuł się przyjemnie, a jego pokój był przytulny i ciepły. Jednak nie należy się wyłącznie na tym skupiać, najważniejsze jest, aby te wszystkie rzeczy były funkcjonalne i bezpieczne dla dziecka. Bardzo istotne jest, aby w pokoju dziecięcym znalazło się odpowiednie łóżeczko niemowlęce. To w nim noworodek będzie spędzał większość swojego czasu po narodzinach, dlatego ważne jest, aby było ono wytrzymałe i komfortowe.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając łóżeczko niemowlęce?

Kupując łóżeczka niemowlęce, należy zwrócić uwagę na materacyk, aby był wygodny, przepuszczający powietrze i posiadał regulację wysokości. Jest to istotne, gdyż w pierwszych momentach życia łatwo i wygodnie jest odkładać śpiącego noworodka do łóżeczka, w którym materac jest wyżej i go z niego wyjmować. W kolejnych etapach rozwoju, gdy dziecko zacznie się więcej poruszać, podnosić i siadać, dobrze jest obniżyć poziom materaca, aby maluch z niego nie wypadł. Decydując się na zakup łóżeczka niemowlęcego, należy zwrócić uwagę na możliwość wyjmowania jednego lub dwóch szczebelków. Wyjmowane szczebelki są tak zamocowane, że małe dziecko samo sobie nie poradzi z ich wyciągnięciem. W momencie, gdy jest ono już na tyle duże, że zaczyna wstawać i chodzić to zacznie również eksperymentować. Chcąc uniknąć nieszczęśliwego wypadku, gdy dziecko będzie chciało same wyjść z łóżeczka, warto wtedy wyjąć szczebelki i umożliwić mu bezpiecznego wychodzenie.

Czy kupować dziecku osobną komodę na ubranka i akcesoria?

Wiele osób może ta informacja zaskoczyć, ale często zdarza się, że dziecko posiada więcej ubranek i akcesoriów niż osoba dorosła. W takiej sytuacji, zamiast kupować kolejną dodatkową szafę czy komodę dobrym rozwiązaniem będzie zakup łóżeczka niemowlęcego z szufladą. Jest to bardzo dobre, a zarazem tańsze rozwiązanie, ponieważ nie zajmujesz miejsca w pokoju dodatkowym meblem. Istnieją dwie możliwości, szuflada może być zintegrowana z łóżeczkiem na prowadnicach lub występuje jako osobna, całkowicie wysuwana. Ta druga jest o tyle wygodnym rozwiązaniem, że posiada pokrywę, dzięki której przechowywane rzeczy się nie kurzą. Dodatkowo dzięki jej całkowitemu wysunięciu można łatwo posprzątać za łóżeczkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here