jak zrobić płyn do baniek

W związku z trudną sytuacją na całym świecie i rozprzestrzeniającym się wirusem, zalecono wszystkim domową kwarantannę. Rodzice i dzieci zostali w domach i nie wychodzą z nich, spędzając ze sobą bardzo dużo czasu. O ile pierwsze dni były dla milusińskich radosną zabawą z mamą i tatą, o tyle z każdym kolejnym dniem coraz trudniej jest znaleźć ciekawe zajęcia dla maluchów, aby zająć je czymś interesującym. Poniżej kilka pomysłów na to, jak możemy bawić się naszymi dziećmi w domu i w ogrodzie, aby nie poddawać się nudzie.

Zostajemy z dziećmi w domu – zabawy i bańki mydlane

Jak pierwsze warto przygotować radosną zabawę z bańkami mydlanymi. Jeśli nie posiadamy gotowych roztworów, możemy przygotować je prostym sposobem sami w domu. O tym, jak zrobić płyn do baniek przeczytamy w Internecie, warto więc szybko sprawdzić to, jakie składniki będą nam potrzebne. Oczywiście podstawą będzie woda, a drugim składnikiem jakiś detergent, który łatwo się pieni. Kiedyś do przygotowania płynu do baniek mydlanych wykorzystywano mydło w płynie, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Mydło w płynie choć dość dobrze się pieni, to jednak nie sprawi, że stworzymy piękne i duże bańki mydlane. Najlepszym specyfikiem będzie płyn do mycia naczyń lub płyn do prania. Musimy jedynie zwrócić uwagę na odpowiednio dobrane proporcje, aby nasze bańki były piękne i duże. Jak już przygotujemy płyn do baniek i jesteśmy gotowi na przednią zabawę z naszymi dziećmi, to najlepiej skorzystać z przydomowego ogródka. Bańki po upadku na podłogę zrobią nam plamy, powierzchnia będzie się lepić, i na pewno ktoś się poślizgnie i przewróci. Aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych zdarzeń warto jednak wyjść na dwór. Dzieci zażyją świeżego powietrza, a i my się trochę dotlenimy. Unikajmy jednak skupisk ludzi bawmy się we własnym gronie.

Innym ciekawym sposobem angażującym do działania nasze maluchy będzie wspólne pieczenie ciasteczek. Przygotowanie zdrowych i pożywnych łakoci tego rodzaju jest niezwykle proste i na pewno uda się nam wciągnąć w tę zabawę wszystkich domowników. W szafkach kuchennych powinniśmy posiadać mąkę, orzechy, płatki owsiane, cukier i proszek do pieczenia, natomiast w lodówce trochę masła i kilka jajek. To wszystko, co jest nam potrzebne do przygotowania smacznych ciasteczek owsianych, którymi będzie zajadać się cała rodzinka.

Odmierzmy odpowiednie proporcje wszystkich składników i pozwólmy naszym dzieciom ugnieść je na spójną masę. Następnie niech przygotowują kulki i układają je na blaszce do pieczenia. Po 15 minutach od włożenia do piekarnika mamy gotowe pyszne i zdrowe ciasteczka owsiane dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here