Dzień babci i dziadka

Bycie dziadkiem może czasami porównać do kariery lub przynajmniej do pracy na pół etatu! Nic dziwnego, że Polacy odczuwają potrzebę okazywania babci i dziadkowi wdzięczności. Bez tych „instytucji” nasze życie często wyglądałoby zupełnie inaczej! To właśnie z myślą o nich powstał dzień babci i dziadka. Co jednak powinniśmy kupić naszym dziadkom w ten wyjątkowy dzionek?

Według Centrum Analiz Ekonomicznych (CenEA) polscy dziadkowie są drugimi najbardziej oddanym swoim dzieciom dziadkami w Unii Europejskiej, zaraz po Grekach (wyniki z 2017 r.). Starsi Polacy spędzają z wnukami około dziewięciu godzin tygodniowo, czyli średnio do trzech godzin więcej niż w innych krajach. Są też bardziej skłonni do posiadania wnuków, a ich im więcej tym lepiej. To są liczby, ale jak to wygląda w praktyce? Babcia i dziadek znani są z rozpieszczania swoich wnuków słodyczami i obfitymi posiłkami, które być może nie były tak dostępne w czasach ich dzieciństwa i młodości, co mogło mieć miejsce jeszcze w czasie wojny lub w surowych czasach komunistycznych. Niektórzy polscy dziadkowie są alternatywą dla wynajęcia niani lub wysłania dziecka do przedszkola. To popularne rozwiązanie rodzinne sprawia, że ​​więzi międzypokoleniowe w Polsce są dość silne, ponieważ wielu pracujących rodziców uważa swoich rodziców za dar niebios! Za nieocenioną pomoc w trudnych chwilach.

Dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka w Polsce

Dzień Babci i Dziadka … to dwa osobne święta! Poza Polską można spotkać je połączone w jedną uroczystość, Dzień Babci i Dziadka, ale nie tutaj. W Polsce to wygląda inaczej. Babcie świętują 21 stycznia, a dziadkowie dzień później, 22 stycznia. Czy chodzi o coś wymyślnego? Niezupełnie, tylko o spotkanie rodzinne, bukiet kwiatów lub przemyślany prezent. Polskie dzieci uwielbiają robić ręcznie robione kartki dla swoich dziadków z tej wyjątkowej okazji, podczas gdy dorosłe wnuki naprawdę powinny spieszyć się i odwiedzić babcię lub dziadka, ponieważ to właśnie oni zajmowali się nimi gdy byli berbeciami.

Ciekawy i przydatny prezent na Dzień Babci i Dziadka wcale nie musi wiązać się z wydawaniem fortuny. Ważne, by upominki były praktyczne i trafiały w gusta dziadków. Pomyśl o tym, z czego na pewno ucieszą się Twoi dziadkowie i co z chęcią wykorzystają. Ciepłe skarpetki, a może rozgrzewający termofor na zimowe wieczory? Fajny upominek na Dzień Babci i Dziadka możesz zakupić od kilku do 40-50 zł. Zobacz pomysły na prezent dla babci i dla dziadka!

Jaki prezent dla dziadków

Praktyczne kubki z ciekawym wzorem to zawsze dobry pomysł na upominki dla babci i dziadka. Mogą być wykonane z ceramiki, porcelany, a nawet ze szkła. Pojemne i wyposażone w wygodne ucho pozwolą delektować się ulubioną herbatą i kawą każdego dnia. Kubek dla babci i dziadka może być zdobiony śmiesznymi motywami, kwiecistymi wzorami lub napisami w stylu „dla kochanych dziadków”. To oczywiście tylko przykład, opcji jest naprawdę wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here