BedeTata.pl

Portal dla przyszłych ojców

Pizza – co to takiego?

Pizza - co to takiego?

Kuchnia każdego kraju ma swoje charakterystyczne i przypisane do niej potrawy. Polska ma swoje kluski śląskie, gołąbki czy nawet niedzielnego kotleta schabowego z ziemniakami. W Japonii zazwyczaj podaje się sushi, a Meksyk jest stolicą wszystkich tortilli. To jednak kuchnia włoska została najszybciej rozpowszechniona dosłownie na całym świecie i to tylko i wyłącznie za sprawą jednego dania. Pizza – niby taki prosty placek, a jednak wszyscy go kochają. Co zatem on w sobie kryje, że nikt nie jest w stanie mu się oprzeć i często to on rujnuje odchudzające diety kobiet?

Pizza jest jedną z głównych i zdecydowanie najpopularniejszą potrawą należącą do typowej kuchni włoskiej. Bardzo szybko dotarła do innych części świata i dziś wytwarzana jest niemalże we wszystkich krajach, nie tylko tych europejskich. Z założenia prawdziwa włoska pizza nie składa się z wielu zróżnicowanych składników. Jest to danie proste, opierające swoją wartość na cieniutkim placku wykonanym z wyrobionego ciasta drożdżowego. Pokrywa się go prostym sosem pomidorowym (jedynym jego składnikiem są pomidory z przyprawami), a następnie posypuje serem mozzarella (tartym) i dekoruje świeżymi ziołami (bazylią oraz oregano). Tak przygotowana pizza w Lublinie np. w https://www.pizza-salsa.pl jest wypiekana w specjalnych piecach nagrzewanych do bardzo wysokich temperatur. Placek podawany jest na ciepło. Niektórzy jedzą go również w wersji zimnej, jednak nie smakuje on wtedy tak wyjątkowo. Tradycyjnej pizzy włoskie nie podaje się z żadnym sosem, co w Polsce jest niemalże nieakceptowalne. Włosi prowadzący w naszym kraju swoje regionalne restauracje czasem tylko idą na pewien kompromis i pozwalają klientom na użycie czosnkowej oliwy, która ma być alternatywą dla sosu.

Włoskie jedzenie jest naprawdę smaczne. Niektórzy kojarzą je z potrawami wysokokalorycznymi i bardzo tłustymi, jednakże taka prawdziwa pizza wykonana przez mieszkańca tego kraju nigdy nie będzie mocno tuczącym daniem. Spokojnie można ją zjeść od czasu do czasu nawet podczas odchudzania.