BedeTata.pl

Portal dla przyszłych ojców

Jaki kupić pierwszy wózek dla dziecka?

Rodzice kupujący pierwszy wózek dla pociechy powinni mieć na uwadze kilka niezwykle istotnych czynników. Przede wszystkim gdzie najczęściej będą wózkiem jeździć oraz po jakich terenach będą się poruszać. Wózki x-lander świetnie sprawdzą się nie tylko na asfaltowych prostych drogach ale równie dobrze poradzą sobie z piaskiem, korzeniami i nierównościami, bez problemu sforsują wysokie krawężniki, zaś wsiadanie i wysiadanie ze środków komunikacji miejskiej nie powinny stanowić żadnego problemu.

Opcją pomiędzy miejską, a terenową są wózki coneco. Mają dość uniwersalny charakter gwarantując bezpieczne, szybkie i komfortowe przemieszczanie się po mieście oraz niczym nie utrudnione wycieczki plenerowe na łono natury. Nieco mniej sportowy stelaż i konstrukcja nie pozwolą jednakże na tak swobodne poruszanie się po piaskach, a korzenie, kamienie i tym podobne przeszkody mogą utrudnić pchanie wózka i jego prowadzenie. Wózki tej firmy posiadają wiele dodatków i akcesoriów, które pomagają w korzystaniu z produktu.

Typowo miejskie są natomiast wózki quinny. Małe, zwrotne kółka, lekkie konstrukcje i niezwykle funkcjonalne składanie powodują, że quinny średnio sprawdza się w terenie, za to idealnie nadaje się do krążenia po alejkach sklepowych nawet bardzo małego lokalu.