BedeTata.pl

Portal dla przyszłych ojców

Jaki blog założyć?

Jaki blog założyć?

Prowadzenie bloga może być całkiem niezłym źródłem dochodu. Jednakże jest kilka warunków, które muszą zostać spełnione, ażeby prowadzenie bloga przynosiło poważne zyski.

Najbardziej popularne blogi pozwalają zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Nie dziwi więc fakt, że dla niektórych prowadzenie bloga stało się pełno etatową pracą. Warto zainteresować się tym w jaki sposób prowadzi się dochodowy blog.

Najważniejszy jest temat bloga

Przede wszystkim należy zastanowić się, na jakie tematy jest popyt w internecie. Ostatnio popularne są na przykład wege blogi, na których zamieszczane są różnego rodzaju porady dla wegetarian oraz wegan. Wege blog to idealny przykład trafienia w nisze. Od pewnego czasu widoczne jest wyraźne zainteresowanie coraz większej liczby ludzi zdrowym, bezmięsnym jedzeniem.

Ludzie, którzy decydują się zaprzestać jedzenia mięsa często maja problem, ponieważ nie wiedzą w zasadzie nic o przygotowywaniu potraw wegańskich. Nowi weganie szukają więc bardzo często informacji w internecie i trafiają w końcu na wege blogi. Na blogach tych dowiadują się natomiast jak wiele niebanalnych potraw można przygotować przestrzegając diety wegańskiej.

Zaangażowanie i wiedza

Wybór tematu, jakim będziemy się zajmować na naszym blogu jest niezwykle ważny, jednak w gruncie rzeczy jest to dopiero pierwszy krok w prowadzeniu własnego bloga. Jeśli zdecydujemy się na opisany wcześniej wege blog musimy się upewnić, że posiadamy odpowiednią wiedzę do tego, aby taki blog prowadzić.

Oczywiście, brak odpowiedniej wiedzy jest przeszkodą, którą można pokonać. Możemy poświęcić trochę czasu na dokształcenie się w temacie zanim uruchomimy blog. Warto jednak pamiętać, iż przy prowadzeniu bloga najważniejsze jest zaangażowanie i regularność wpisów. Zaangażowanie natomiast nie jest możliwe, jeśli nie fascynuje nas to o czym piszemy. Tylko jeżeli jesteśmy głęboko zainteresowani weganizmem będziemy w stanie regularnie zamieszczać na wege blogu interesujące wpisy. Jeśli weganizm nas nie interesuje to prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie innego tematu na bloga, który może być nawet nieco mniej popularny w sieci, jednak będzie nas szczerze interesował.

Odpowiednia reklama bloga

Oczywiście jeśli chcemy zarobić na naszym blogu musimy mieć wielu czytelników, tak jak ma np. https://zbygniew.pl/blog-parentingowy/. Wydaje się, że pozyskiwanie czytelników jest najtrudniejszym zadaniem w całym procesie zakładania bloga. Często jest to bardzo mozolna praca, która przynosi efekty dopiero po dłuższym czasie.

Ważne jest, aby wybrać grupę docelową naszego bloga. Jeśli prowadzimy wege bloga to oczywistym jest, że grupą docelową są osoby, które nie jedzą mięsa. Ażeby więc do nich dotrzeć, musimy rozreklamować nasz wege blog na stronach, które odwiedzają weganie. Wydaje się, iż dobrym pomysłem jest na przykład reklama na forach, które zrzeszają wegan. Musimy jednak uważać, aby nasza reklama nie była zbyt bezpośrednia i nachalna. Jeśli bowiem taka będzie, to szybko zostaniemy zbanowani na wszystkich forach i nic nie wyjdzie z naszej reklamy.