BedeTata.pl

Portal dla przyszłych ojców

Domowa pizza w pół godziny!

Domowa pizza w pół godziny!

Czy w przeciągu trzydziestu minut da się przygotować smaczny i pożywny obiad? Zapewne myślimy, że jeśli chcielibyśmy to zrobić, musielibyśmy po raz kolejny uraczyć się zwykłą jajecznicą bądź chlebem wymoczonym w jajku i usmażonym na grubej warstwie oleju. Czy jednak na pewno? Zrób pizzę w Bydgoszczy lub zamów na https://www.pizzadalmacja.pl/informacje/pizza-bartodzieje-bydgoszcz-zamow-teraz i stwórz wyjątkowy obiad w przeciągu pół godziny! Wbrew pozorom jest to jak najbardziej możliwe. Musimy tylko wykorzystać do jej wykonania kilka gotowych składników, które zawsze ułatwią nam prace tworzone w kuchni.

Najwięcej czasu musielibyśmy przeznaczyć na przygotowanie prawdziwego ciasta na pizzę. Najpierw szukalibyśmy odpowiedniego dla nas przepisu. Później udalibyśmy się do sklepu i kupilibyśmy wszystko to, czego brakuje w naszych kuchennych szafkach, a dopiero potem zajęlibyśmy się samym mieszaniem różnych elementów i wyrabianiem ciasta. A po co aż tak bardzo utrudniać sobie życie, skoro równie dobrze można sięgnąć po gotowe już ciasto. Szukajmy go w supermarketach i osiedlowych sklepach. Zajrzyjmy do ich działów z chłodzonymi produktami i tam odnajdźmy ciasta na pizzę, które kosztują mniej niż pięć złotych. Następnie, gdy już wrócimy do domu, zacznijmy tworzyć swoje szybkie i smaczne włoskie jedzenie. Rozłóżmy gotowe ciasto na blaszce, wcześniej wykładając ją papierem lub smarując dowolnym olejem. Samo ciasto pokryjmy cienką warstwą ketchupu bądź sosu pomidorowego – możemy go zrobić z koncentratu pomidorowego, wody i ulubionych przypraw. Wyłóżmy na masę ulubione dodatki i całość postarajmy się równo posypać startym bądź pokrojonym w malutkie plasterki serem żółtym. Przysypmy pizzę suszonym oregano i bazylią, włóżmy do piekarnika i czekajmy na moment, w którym jej brzegi zaczną się zarumieniać, a ser apetycznie się rozpuści. Wtedy możemy ją już spokojnie zjeść!

Dobry przepis na pizzę nie musi wymagać od nas kilkugodzinnego bawienia się w kuchni. Jeśli tylko posłużymy się gotowym ciastem i nie będziemy go samodzielnie przygotowywać, całą pizzę wykonamy w przeciągu trzydziestu minut.