BedeTata.pl

Portal dla przyszłych ojców

Czy zadbałeś o bezpieczeństwo dziecka w podróży?

Czy dobrze zadbałeś o bezpieczeństwo swojego dziecka w trakcie podróży? Oczywistym jest, że jeśli przewozisz dziecko musisz mieć fotelik samochodowy, ale czy na pewno masz odpowiedni? Pamiętaj, że niektóre z nich, zwłaszcza te tańsze są niebezpieczne i nieodpowiednio zabezpieczą nasze dziecko w przypadku zderzenia. Zatem lepiej skorzystajmy z okazji kupując dla naszego dziecka lepsze i być może nieco droższe foteliki samochodowe.

Z pewnością taka inwestycja się opłaci i zwróci bardzo szybko. Dzięki temu będziemy mieli pewność w trakcie podróży, że naszemu dziecku nic się nie stanie, że nic mu nie grozi, a ewentualny wypadek przeżyje. Oczywiście nie zapominajmy o podstawowej zasadzie, że żaden fotelik nie gwarantuje przeżycia naszemu dziecku, tak jak nam pasy samochodowe.

Zatem podstawą jest, by po prostu wiedząc, że wieziemy malucha z tyłu jechać wolniej i nieco ostrożniej niż robimy to zwykle. Zdecydowanie stosując się do tych zasad i mając dobre foteliki samochodowe możemy być pewni, że nasze dziecko jest bezpieczne.