BedeTata.pl

Portal dla przyszłych ojców

Czy dziecko może jeść sushi?

Czy dziecko może jeść sushi?

Ostatnio, w związku z tym, że wkrótce mam zostać ojcem, zastanawiałem się nad tym czy moja pociecha powiedzmy po przekroczeniu drugiego roku życia będzie mogła jeść sushi. Zastanawiałem się nad tym dlatego, że sam jestem wielkim fanem japońskiej kuchni i z uwielbieniem pochłaniam ogromne porcje sushi przygotowując je samemu lub zamawiając w ulubionej knajpce Pan Sushi. Chciałem mieć pewność, że moja pociecha będzie mogła kontynuować moją pasję mając podobne upodobania kulinarne.

Jak to zwykle bywa z pomocą przyszła mi wyszukiwarka Google, z której dowiedziałem się kilku nieprzyjemnych dla mnie rzeczy.

Po pierwsze chcę powiedzieć, że sushi w odpowiedniej formie jest dla dziecka bardzo zdrowe. Jeśli do ryżu dobierze się odpowiednią rybę, to w sprytny sposób można przemycić składniki, które dadzą dziecku energię i kwasy omega-3.

Po drugie: trzeba przy tym bardzo uważać, aby nie wybrać ryb, w którym będzie zbyt dużo metali ciężkich, które u dziecka spowodować mogą różne dolegliwości włącznie z pojwieniem sie robaków.

Po trzecie dziecku nie można podawać niektórych dodatków, na przykład Wasabi, które jest po prostu za ostre.

Po czwarte zamawiając jedzenie w restauracji najlepiej korzystać z dziecięcego menu.

Jakie szczęście, że sam umiem przygotowywać sushi! Dzięki temu bez problemu przygotowywał będę takie dania, które będą dla mojego dziecka nie tylko bezpieczne, ale też bardzo pożyteczne!