BedeTata.pl

Portal dla przyszłych ojców

Blogi mam coraz bardziej popularne!

Blogi mam coraz bardziej popularne!

Witamy wszystkich tych, którzy odwiedzają naszą stronę internetową w związku z zainteresowaniem tematyką rodzicielską. Dziś chcemy opowiedzieć kilka ważnych rzeczy o fenomenie niezwykle popularnych ostatnio blogów mam, które to początkowo były ignorowane, a w chwili obecnej bardzo chętnie czytane są nie tylko przez młode mamy, ale też często przez ojców, którzy to od niedawna znajdują się w tej nowej roli.

Początki blogowania w wykonaniu mam

Pierwsze mamy blogerki w polskim internecie pojawiły się zaledwie kilka lat temu. Początkowo i one wstydziły się publikować informacje z prywatnego życia swojego i swoich dzieci, jak i internauci z pewnym dystansem podchodzili do informacji, które to one w internecie zaczęły zamieszczać. Sytuacja jednak zmieniła się z biegiem czasu. Internet zawładnął naszym życiem, stał się źródłem inspiracji i źródłem wiedzy, a wraz z tym ogromne zysku odniosły również blogi mam, które to pozyskały ogromne grono odbiorców, które zaglądając na tego typu blogi dowiedzieć mogły się jak przygotować się na dziecko, jak zadbać o siebie w ciąży czy też jak opiekować się nowonarodzonym dzieckiem.

Blogi mam coraz bardziej popularne!

Z biegiem czasu na najpopularniejszych blogach mam zaczęły pojawiać się różnego rodzaju testy sprzętu dla dzieci, sprzętu gospodarstwa domowego czy też dziecięcych ubranek. Blogami mam zaczęły interesować się nie tylko mamy, ale też różnego rodzaju firmy, które zauważyły, że blogi te są doskonałym miejscem, w którym zareklamować można ich produkty takie jak ubranka, termometry, wózki czy chodziki dla dzieci.

W międzyczasie w internecie ogromną popularność zyskały serwisy typu social media takie jak Facebook, instagram czy też youtube. I blogi mam pojawiły się również tam.

Od tego czasu niezwykle popularne wśród mam blogujących stało się wrzucanie zdjęć ze swoimi dziećmi, nakręcanie filmów na youtube, na których widać jak mamy opiekują się swoimi pociechami. Zaczęły tworzyć się wielkie społeczności skupiające się na kibicowaniu tego typu blogerkom, które to zaczęły mieć ogromny wpływ na wychowanie wielu dzieci w Polsce.

Dlaczego blogi mam są popularne

Częściowo zdążyliśmy już na to pytanie odpowiedzieć. Popularność blogów mam bierze się z zapotrzebowania na dobre treści, które pojawiają się w internecie. Ludzie nie chcą już czytać książek, nie chcą wertować gazet, ale wolą wejść do internetu i znaleźć tam wszystko to co ich interesuje. Dodatkowo zaglądając na blog, na którym opisano na przykład ile mleka powinien pić noworodek osoba taka zżyć może się z autorką bloga, w efekcie czego zaczyna regularnie ją odwiedzać.

Sukces odnoszą jednak tylko te blogi mam, które są nieszablonowe i prowadzone bardzo regularnie. Jeśli dana mama nie pisze tekstów systematycznie, to internauci o niej zapominają, nie wracają na bloga, a w efekcie tego zaczyna on umierać.

Blogujące mamy muszą pamiętać również o tym, aby prowadzić swoje serwisy w sposób jak najbardziej zróżnicowany, aby mieć pewność, że czytelnikom nic się nie znudzi. Nie można więc ciągle wrzucać fotek swoich dzieci. Czasem trzeba zrobić coś ekstra.

Najpopularniejsze blogi mam

Pewnie zastanawiacie się nad tym, które blogi mam są najpopularniejsze. Tutaj odpowiedzi mogą być bardzo zróżnicowane, a to dlatego, że faworytów jest sporo i każdy z nich ma swoje grono odbiorców. Prawda jest jednak taka, że każdy z nich ma nie tylko swoje zalety, ale też wady i najlepiej będzie, jeśli przejrzysz kilka tego typu blogów i sama zdecydujesz, które chcesz odwiedzać. Nie możesz decydować się na poważne traktowanie listy, która została stworzona przez subiektywnie nastawioną osobę.

Skoro jednak zaczęliśmy już o tym mówić, to wypada wymienić kilka blogów prowadzonych przez mamy, abyście mieli spośród czego wybierać.

W naszej ocenie warto zajrzeć między innymi na takie strony internetowe jak: potworywozkowe.pl, dzieckoimama.pl czy mamaizonabyc.pl. Szeroką publiką pochwalić mogą się również blogi o nazwach spodkocyka, tygrysiaki czy nawet bakusiowo.